Znajomości z alpakami

Dnia 11 października 2023 roku na przedszkolnym placu zabaw zagościły milusińskie alpaki – Choco i ……. W ramach warsztatów przyrodniczych dzieci poznały ciekawą historię przybycia alpak do Europy oraz inne praktyczne ciekawostki. Przedszkolaki dowiedziały się, że alpaki są zwierzętami o najdoskonalszym wzoku i węchu, a także poznały ich smakołyki. Została też poszerzona u dzieci  wiedza nt wykorzystania alpak oraz ich zdrowej wełny. Dzieci miały także możliwość nakarmienia miłych gości oraz przytulenia się do nich. Praktycznej części nie było końca tym bardziej, że pogoda była jak na zamowienie ;)

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-10-11 22:08:52
Data edycji: 2023-10-16 22:11:10