Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

Dniu 29 stycznia 2021 roku dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciu z wykorzystaniem tablicy interaktywnej pt. ,,W krainie baśni”. Głównym celem zajęcia było utrwalenie znajomości znanych bajek, doskonalenie umiejętności  dokonywania różnych czynności myślowych oraz rozwijanie zainteresowań dzieci światem baśni.  Punktem wyjścia w zajęciu była zabawa przy piosence Iskierka. Następnie przedszkolaki wykonywały szereg zadań przy pomocy różnych funkcji tablicy interaktywnej. Przy użyciu funkcji,, kurtyna” dzieci odgadywały tytuły znanych bajek, takich jak: ,,Jaś i Małgosia”, ,,Kopciuszek”, ,,Królewna Śnieżka”, ,,Kot w butach”.  Posługując się pisakiem łączyły w pary bohatera z przedmiotem występującym w baśni. 5 latki doskonaliły umiejętność czytania wyrazów ze zrozumieniem poprzez łączenie w pary poszczególnych wyrazów z obrazkiem oraz układanie wyrazów do danego obrazka.  Przedszkolaki doskonaliły także umiejętności grafomotoryczne: Odbyły się ćwiczenia usprawniające rączkę i prawidłowy kierunek kreślenia liter. Tablica interaktywna  służy nam do malowania obrazów, układania puzzli, przechodzenia przez labirynty. wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych, kodowania, gra w sudoku, memory itp.

Data dodania: 2021-02-21 11:59:35
Data edycji: 2021-02-21 18:01:01