Zajęcia z wykorzystaniem Photona

Zajęcia z wykorzystaniem  Photona

Dnia 4 grudnia 2020 roku w grupie 6-latków odbyły się zajęcia z wykorzystaniem robota edukacyjnego.  W ramach zajęć Photon – tak nazywa się robot- przyjął rolę przedszkolaka natomiast dzieci  rolę nauczycieli matematyki. Dzieci korzystając z nowoczesnych technologii doskonaliły bierną znajomość cyfr, rozumienie znaczenia znaków matematycznych oraz dodawania i odejmowania na konkretach oraz w pamięci. Ponieważ robot jest przybyszem z innej planety jedynym sposobem komunikowania się było sterowanie Photonem z wykorzystaniem tabletu oraz sygnały dźwiękowe lub wzrokowe wydawane przez „nowego przedszkolaka”. W ten sposób dzieci doskonaliły także orientację w przestrzeni oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z nowoczesnych urządzeń.

Data dodania: 2020-12-30 11:55:52
Data edycji: 2020-12-30 11:56:52