Zajęcia z Photonem

Dnia 01 lutego 2021 roku w grupie 5-latków odbyły się zajęcia z Photonem. Po raz pierwszy na glottodywanik wjechał Photon. Dzieci poznawały możliwości robota i wspólnie z s. Marceliną, za pomocą aplikacji zainstalowanej na tablecie, programowały jego zachowanie, np. rodzaje wydawanych dźwięków czy sposoby poruszania się na glottodywaniku. Następnym zadaniem było poprowadzenie drugiej osoby komendami: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo, tak aby doszła ona do wyznaczonej literki. Kolejnym etapem zajęć było zaplanowanie trasy dla „Photona”, a na końcu dotarcie robotem do wybranej litery. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły: identyfikację liter, poprawną wymowę głosek oraz wykonanie prostego programowania. Pięciolatki poradziły sobie doskonale z tym zadaniem.

Data dodania: 2021-02-21 17:48:33
Data edycji: 2021-02-21 17:49:20