Zajęcia z glottodydaktyki

Dnia 07 marca 2023 roku w grupie 6- latków odbyły się zajęcia dydaktyczne przygotowujące dzieci do nauki czytania i pisania. W trakcie zajęć korzystając z metody glottodaktyki dzieci ćwiczyły umiejętność syntezy i analizy sylabowej, morfemowej i fonemowej oraz czytanie globalne. Przedszkolaki na dużej glottomacie miały rozwiązać zadanie matematyczne i odkryć ukrytą literę, z odnalezionych liter utworzono temat zajęć „Spacer po parku”. Następnym zadaniem było odnalezienie kartki ze swoim imieniem, odczytać nazwę drzewa i przyporządkować do obrazka na macie. Głównym celem zajęć było poszerzenie zasobów słownictwa dzieci oraz rozróżnianie różnych gatunków drzew. Potem karteczki z nazwami drzewami pojechały do "tartaku", gdzie zostały pocięte. Dzieci w 3 osobowych grupach miały odtworzyć nazwy wszystkich drzew. Sześciolatki z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem włączyły się w proponowane zadania. Zastosowanie aktywnych metod nauczania zaowocowało większą motywacją i lepszymi efektami pracy. Zobaczcie sami jak radzą sobie nasze przedszkolaki.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-03-17 08:38:40
Data edycji: 2023-03-27 08:39:37