Zajęcia terenowe pt: „Od ziarenka do bochenka” w Gościńcu Wiecha w Kawęczynie.

Dnia 17 maja 2022 roku grupa 5 i 6latków odbyła wycieczkę do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Dzieci brały udział w zajęciach terenowych pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”. Na wstępnie przedszkolaki zostały powitane przez gospodarza ubranego w strój ludowy chlebem i solą a następnie zaproszono jena słodki poczęstunek. Kolejnym punktem wycieczki był pokaz przygotowania i wypieku chleba a następnie pokaz sztuki kowalskiej –wybijanie pamiątkowej monety. Dzieci wzbogaciły swój słownik o nazwy takich zawodów jak: mincerz, bednarz, płatnerz( rzemieślnik wykonujący zbroje i broń), cieśla, kowal. Dużo emocji wzbudziła przejażdżka zadaszonym wozem oraz spotkanie ze zwierzętami: kozą, owcami, kucykami, królikami oraz danielami które dzieci mogły karmić. Na terenie gościńca przedszkolaki obejrzały kolekcję rzeźby ludowej i powozów. Zwiedziły starą wiejską zagrodę(w której mogły spróbować dojenia krowy) wraz  z izbą etnograficzną(chata codzienna i chata gościnna), młyn wodny i wiatraki( Holender, Koźlak). Miały też możliwość zwiedzenia szkoły jednoizbowej oraz zapoznania się z regułami obowiązującymi kiedyś w szkole (szacunek do książek, nauczyciela). Na koniec  pobytu dzieci zostały zaproszone na smaczne pieczone kiełbaski oraz miały czas na swobodną zabawę. Wyprawa do Kawęczyna była doskonałą okazją do obserwacji pięknej Polskiej przyrody, czasem radości  i wspaniałej zabawy.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2022-05-20 21:37:31
Data edycji: 2022-05-21 21:39:45