Zajęcia szachowe w grupie 4 -latków

Zajęcia szachowe przenoszą dzieci  do tajemniczego zamku, w którym mieszka król, królowa, doradcy i służba. W każdym zamku jest mnóstwo tajemniczych korytarzy, dlatego król porusza się bardzo powoli i ostrożnie. Krok po kroczku i tylko po korytarzach, które znajdują się blisko jego komnaty. Król jest najważniejszym mieszkańcem zamku, dlatego doradcy troszczą się o bezpieczeństwo króla i bardzo rzadko zgadzają się na to, by król opuścił swoje miejsce. Służba królewska również ma odpowiedzialne zadanie. Szybko przemieszcza się po tajemniczych komnatach, by dotrzeć na drugi koniec szachownicy i uwaga …… zamienić się w jednego z doradców królewskich…… Zaskakujące i wychowawcze są  królewskie historie w szachowym zamku….. Szachy bowiem kształtują cechy charakteru niezbędne w dorosłym życiu. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, rozwijają wytrwałość oraz poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, które nie zawsze są słuszne. Ta dyscyplina to wielka lekcja pokory oraz ogromna pomoc w rozwijaniu obiektywnego i logicznego myślenia, dzięki którym łatwiej przyswoić matematyczne treści.

Data dodania: 2021-01-01 13:35:32
Data edycji: 2021-02-04 23:37:08