Zajęcia kulinarne w grupie 6 latków - ciasto ze śliwkami

Poranek dnia 26 października upłynął grupie 6 – latków na aktywności kulinarnej. Aby doświadczyć smakowo darów jesieni, dzieci przystąpiły do pieczenia ciasta ze śliwkami. Zajęcia rozpoczęliśmy trochę już zapomnianą piosenką pt.: „Najłatwiejsze ciasto w świecie”, którą z pewnością potrafi zanucić niejeden rodzic. Przy tej okazji dzieci przygotowały ręce do pracy, gdyż śpiewaniu towarzyszyły gesty. Bardzo ważnym punktem naszych zajęć było sporządzenie przepisu z użyciem napisów i obrazków. Tu niezbędne okazały się zdolności matematyczne i czytelnicze 6- latków. Przepis pomógł dzieciom kontrolować użycie właściwej ilości składników oraz śledzić przebieg kolejnych czynności. Każdy starszak miał okazję uczestniczyć w czynnościach ubijania jaj z cukrem, przesiewania mąki, mieszania ciasta, krojenia i układania śliwek, robienia kruszonki. Przy tej okazji dzieci wzmacniały sprawność oraz siłę  rąk i samych dłoni. Pracy było dużo, emocji co niemiara. Efekt – udane, pyszne ciasto. Dziękujemy za pomoc kochanym Siostrom i pracownikom kuchni.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia

Data dodania: 2022-10-27 23:51:04
Data edycji: 2022-10-31 23:51:59