Zajęcia kulinarne w grupie 4 latków - gofry

Dnia 14 października 2022 roku grupa 4 latków postanowiła uroczycie świętować Dzień Nauczyciela i zabrała się za pieczenie gof rów. Pierwszym etapem było przygotowanie rąk, czyli przypomnienie zasad higieny podczas przygotowywania posiłków. A potem już samo się wszystko potoczyło…… Przepis  był doskonale znany: mąka , mleko i jaja. Więc przeliczaliśmy ile trzeba mąki, by dla wszystkich wystarczyło, ile jaj aby się gofry nie rozpadły i ile mleka, aby były smaczne. Poszły więc w ruch szklanki, łyżki  i łyżeczki , bo poznawanie sposobów miary jest ciekawe. Porównywaliśmy też czego wsypaliśmy więcej, a czego za mało. Kiedy uporaliśmy się z matematyką i wielkimi emocjami także sensorycznymi przy wbijaniu jaj, przyszedł czas na sprawdzenie siły, bo wszystkie składniki należało wymieszać. ……ale przecież kto jak nie my  i wspólnymi siłami się udało. I po chwili już zajadaliśmy przepyszne gofry z różnymi dodatkami. Zapach czujemy do tej pory……. a Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć może też coś poczujecie….

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia

Data dodania: 2022-10-19 20:54:59
Data edycji: 2022-10-31 20:57:53