Zajęcia kulinarne – pieczenie gofrów

Dnia 24 września w grupie 5 – latków odbyły się zajęcia kulinarne. W ramach warsztatów przedszkolaki przygotowywały gofry. Na początku spotkania dzieci przypomniały sobie zasady higieny podczas przygotowywania potraw oraz bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętu elektrycznego. Ważnym momentem było przygotowanie ciasta. Dzieci wymieniały potrzebne składniki, po czym je wsypywały do miski i łączyły. Mieszanie okazało się niełatwym zadaniem, gdyż ciasto początkowo było gęste. Jednak wytrwałe i oparte na wspólnych siłach działanie doprowadziło do smakowitego efektu. Rozkoszom podniebienia i radości ze wspólnej pracy nie było końca.....

Data dodania: 2021-02-28 17:54:50
Data edycji: 2021-02-28 17:56:03