Zajęcia dydaktyczne w grupie 6 -latków

Dnia 5 października 2018 roku grupa 6 latków miały okazję zobaczyć, posmakować i dotknąć owoców z całego świata. Do tematu owoców podeszliśmy globalnie. Zaczęliśmy od prezentacji przygotowanych przez wszystkich przedszkolaków. Każdy miał okazję powiedzieć kilka ciekawostek o przyniesionym przez siebie owocu (czy wiedzieliście, że ananas jest byliną?). Wspólnie próbowaliśmy odnaleźć na mapie świata, kraj z którego pochodzi lub najczęściej jest uprawiany. Kolejnym etapem był test smaku, z wyłączeniem zmysłu wzroku nawet znane pomarańcze były trudne do odgadnięcia. Najwięcej radości sprawiło jednak wykonanie egzotycznych szaszłyków z możliwością posmakowania takich rarytasów jak :khaki, miechunka, liczi czy świeży ananas. Zwieńczeniem zajęć było wygrana „walka" z kokosem i możliwość posmakowania jego słodkiego wnętrza.

Data dodania: 2021-05-08 14:51:53
Data edycji: 2021-05-08 14:54:14