Zabawy „marchewkoliną”

Dnia 27 października 2023 r grupa 3 latków stworzyła wspólnymi siłami „marchewkolinę”. Produkcję zaczęliśmy od założenia fartuszków, potem już czekała na nas brudna część tworzenia , ale w końcu takie aktywności są najlepsze! Dodawanie mąki do puree z marchewki, wyrabianie masy oraz decydowanie czy mamy już odpowiednią konsystencję. Gdy już to osiągnęliśmy czekała na nas sensoryczna uczta dla naszych doznań dotykowych i zapachowych. Otóż do masy dzieci dolewały aromat pomarańczowy! Oh coż za zapach się unosił po wejściu do naszej sali :) Po tworzeniu przyszedł czas na zabawę – wałkowanie, zostawianie śladów zwierząt, dłoni, robienie kul i … wąchanie . Po długiej zabawie  „marchewkolina” została zapakowana na wynos do zabawy weekendowej . Ciekawe czy zapach się utrzymał przez kolejne dni… :) Sami zobaczcie co się działo i zachęcamy do samodzielnego tworzenia róznego rodzaju mas w domowym kąciku.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-10-27 22:35:50
Data edycji: 2023-11-05 22:37:59