Wycieczka „... na KOŃ ec wsi…”

Dnia 13.09.2023 grupy 4,5 i 6 latków udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Na końcu wsi”. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą pszczelarza, dowiedziały się wielu ciekawostek  z życia pszczół, degustowały pyłek pszczeli  oraz oglądały wytwory pszczelej pracy : różnego rodzaju miody, wosk, i ramki tworzące ul. Na koniec mogły wcielić się w postać pszczelarza przymierzając specjalny strój. Kolejnym punktem wycieczki było zapoznanie się z kucykami, poznanie ich zwyczajów, budowy i  żywienia. Każde dziecko miało możliwość przeprowadzenia codziennych zabiegów kosmetycznych (czesanie grzywy),przytulenia się i nakarmienia zwierzęcia. Nie małą niespodzianką była możliwość stworzenia portretów  na szkle w pracowni artystycznej. Po krótkiej przerwie na zjedzenie kiełbasek z ogniska, kontynuowaliśmy zwiedzanie gospodarstwa zapoznając się z jego mieszkańcami: delikatnymi królikami, kolorowymi papużkami oraz „znikającym żółwiem”. Słoneczna wrześniowa pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, a humory dopisywały. Wyjazdem do gospodarstwa „Na Końcu wsi” rozpoczęliśmy nasz sezon wycieczkowy , z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-09-18 22:46:11
Data edycji: 2023-09-18 22:50:56