Wycieczka grupy 4 – latków do biblioteki

Dnia 10 stycznia 2020 roku grupa czterolatków wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej . Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z fascynującym się dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść się między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom także, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Data dodania: 2020-10-17 18:48:47
Data edycji: 2020-10-19 12:01:48