Wycieczka do Zoo

Dnia 9 maja 2023 roku we wtorkowe przedpołudnie przedszkolaki wraz z nauczycielami i opiekunami odwiedziły zoo w Warszawie. Podczas spaceru po ogrodzie dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów. Celem wycieczki była obserwacja niespotykanej na co dzień przyrody oraz dobre pozytywne przeżycia związane z obcowaniem z nią. Przemierzając ścieżki ogrodu zoologicznego, dzieci zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. serwala, mrówkojada, nosorożca, goryla, żyrafy, surykatki. Nie zabrakło czasu na krótki odpoczynek, posiłek i łyk wody. Wycieczka była dla przedszkolaków kolejną ciekawą przygodą, a sam ogród zoologiczny uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodnicząna temat zwierząt z całego świata. Wszyscy mogliśmy przekonać się także, czy przedszkolaki są odważne, bowiem spotkanie z krokodylem, wężem czy pająkiem ptasznikiem nie każdemu przychodzi z łatwością. Z całą pewnością był to także sprawdzian umiejętności  właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych z poszanowaniem potrzeb przebywających w zoo stworzeń oraz zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa.W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki, podróż jednak nie trwała długo ze względu na małą odległość dzielącą przedszkole od tego przyjaznego dzieciom miejsca. Tego dnia obiad wszystkim smakował wyjątkowo.

Relacja fotograficzna  znajduje się  w galeriiZapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-05-09 15:52:31
Data edycji: 2023-05-14 15:53:50