Wycieczka do Zamku Królewskiego

Dnia 5 marca 2020 roku grupy 5 i 6 latków uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Wizyta u króla", które odbywały się na Zamku Królewskim w Warszawie. W czasie zajęć dzieci poznały życie dworskie, znaczenie królewskiego ceremoniału i zakres władzy królewskiej. Podczas wędrówki po wybranych salach ( tronowa, balowa, sypialnia, garderoba)przedszkolaki zdobywały informacje na temat codziennego życia oraz przywilejów ostatniego polskiego króla - Stanisława Augusta. Spotkanie przedszkolaków z królem urozmaicały różne zadania, np. rozszyfrowanie symboliki liter na tronie królewskim oraz wystroju sal zamkowych, odnalezienie królewskiego jabłka, otwieranie tajemniczych drzwi króla czy nauka zachowań wobec króla – dygnięcia. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i dostarczenie wielu wrażeń i odkryć podczas wizyty u króla.

Data dodania: 2020-10-17 18:05:59
Data edycji: 2020-10-21 10:41:26