Wycieczka do Urzędu Pocztowego

Dnia 3 grudnia 2019 roku grupa 4 latków wybrała się do Urzędu Pocztowego, który mieści się w Centrum Handlowym przy ulicy Rembelińskiej. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Napisaliśmy życzenia świąteczne dla pani Joli. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do zwiedzania sklepu ze zwierzętami, księgarnie i kwiaciarnie.

Data dodania: 2020-10-17 18:53:59
Data edycji: 2020-12-23 22:43:49