Wycieczka do Stajni Kaliskiej

Dnia 13 września 2022 roku grupy 4, 5 i 6 latków udały się na wycieczkę do Stajni Kaliska, gdzie spędziły cały dzień.  Atrakcyjnie przygotowany program nie pozwolił się nudzić. Pobyt w miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od Loretto przedszkolaki zaczęły od zwiedzania gospodarstwa, a raczej przebywających tam czworonożnych i nie tylko …mieszkańców. Dzieci poznały smakołyki kóz, kur, indorów, perliczek i królików oraz zgłębiły tajniki ich karmienia. Wielką niespodzianką okazało się oprowadzanie na koniu oraz przejażdżka bryczką po pobliskim lesie. By nie zabrakło sił na kolejnych etapach pobytu  w gospodarstwie przedszkolaki z wielkim apetytem spałaszowały kiełbaski z ogniska. Nie brakowało także chwil na spontaniczną zabawę w przygotowanym na miejscu placu zabaw oraz wspólnych śpiewów przy ognisku. Na zakończenie pobytu dzieci powędrowały na pole dyniowe skąd mogły zebrać tegoroczne plony. Piękna, słoneczna pogoda, całodniowy pobyt na świeżym powietrzu oraz mnóstwo emocji wynikających z kontaktu z przyrodą nie zachęcały do powrotu w przedszkolne mury. Jednak i z tym  przedszkolaki sprytnie sobie poradziły - w drodze powrotnej pogrążyły się we śnie przywołując jeszcze raz niezwykłe spotkania z mieszkańcami gospodarstwa.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2022-09-15 16:14:56
Data edycji: 2022-09-17 16:18:51