Wycieczka do Planetarium

Wycieczka do  Planetarium

Dnia 15 czerwca 2022 roku przedszkolaki udały się w autokarową podróż, celem było Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Samo miejsce jakim jest obserwatorium, wzbudziło w dzieciach wielką ciekawość a seans przysporzył widzom wiele wrażeń. Dzieci obejrzały mądry i piękny film „Polaris”, który poprzez wciągającą historię wprowadził pojęcie ruchu obrotowego Ziemi, zapoznał z różnymi rodzajami ciał kosmicznych. Pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać, jednak w filmie „Polaris” poznajemy ich razem. Ciekawy życia pingwin-podróżnik James przybywa z Bieguna Południowego na Północny. Tu poznaje niedźwiedzia Władimira, z którym się zaprzyjaźnia. Przyjaciele postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice.

Data dodania: 2022-06-23 21:55:01
Data edycji: 2022-06-27 21:56:34