Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego

Dnia 17 września 2019 r dzieci z grup 5 i 6 - latków udały się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Docelowo na przedszkolaków czekały zajęcia edukacyjne pt. „Królewska rodzina". Na wstępie dzieci wzbogaciły swą wiedzę o pojęcie i funkcję zamku oraz pałacu. Następnie spotkanie uświadomiło dzieciom różnice w funkcjonowaniu rodziny dziś i kilkaset lat temu. Przedszkolaki przechodząc przez kolejne sale królewskie i obserwując zamieszczone eksponaty poznały rodzaje królewskich rozrywek ( np. organizacja balów, przechadzki po ogrodzie czy czytanie książek o miłości), ale też trudnych obowiązków, jak dowodzenie w bitwach. Ważnym momentem okazało się spotkanie z królewskimi strojami i możliwość przeobrażenia się na krótką chwilę w królewnę lub królewicza poprzez ich przymiarkę. Na zakończenie pobytu w pałacu przedszkolaki odbyły spacer alejami królewskiego ogrodu, gdzie zachwyt wzbudziły oczywiście... fontanny. S. Dyrektor dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu i czekamy na kolejne...

Data dodania: 2021-02-28 17:56:51
Data edycji: 2021-02-28 17:58:38