OBECNIE TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA na nowy rok szkolny 2023/2024. Informacje są dostępne w zakładce Rekrutacja

Czcionka:

Kontrast:

Wycieczka do Manufaktury Czekolady

To przedpołudnie zapamiętamy na długo. Widomo nie od dziś, że dzień 8 marca jest dniem szczególnym, lecz ten środowy 2023 r. również i chłopcy z naszego przedszkola wspomną słodko i z tęsknotą. Udaliśmy się do Manufaktury Czekolady, gdzie odbyły się ciekawe warsztaty, na których każdy mógł wykonać swoją tabliczkę czekolady. Przemiłą niespodzianką dla wszystkich okazał się także udział w degustacji gorącego aromatycznego napoju. W trakcie tego słodkiego poczęstunku obejrzeliśmy film prezentujący wiele ciekawostek o powstawaniu tak lubianych smakołyków od samego ziarna kakaowca do zapakowania gotowych wyrobów. Mało kto na przykład wie, że drzewo kakaowca jest niezwykle podobne do polskiej jabłoni, a jego owoce rosną nawet na pniu drzewa!  Już 150 lat temu tabliczki czekolady powstawały dokładnie tak, jak wyrabia się je dziś w Manufakturze, a nie jest to wcale prosty i szybki proces. Samo miażdżenie ręcznie selekcjonowanych ziaren trwa 4 godziny, a konszowanie (czyli mieszanie :) masy kakaowej aż 60 godzin! Ciekawostką dla każdego przedszkolaka okazał się także fakt, że temperować można nie tylko kredki, ale i czekoladę, jak się okazuje, lecz w tym przypadku temperowanie oznacza hartowanie czyli odpowiednie obniżanie temperatury… długo by opowiadać… Wróciliśmy do przedszkola pełni radości i z naręczem słodkości dla każdego. O jaka to była to przyjemna wyprawa!

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-03-09 14:17:13
Data edycji: 2023-03-10 14:20:23
Ilość wyświetleń: 46

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki są młode i delikatne, potrzebują wiele opieki"