Wycieczka do Manufaktury Czekolady - Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Loretanek Trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na rok 2024/2025! Więcej informacji w zakładce Rodzic >> Rekrutacja. Zapraszamy!

Wycieczka do Manufaktury Czekolady

To przedpoÅ‚udnie zapamiÄ™tamy na dÅ‚ugo. Widomo nie od dziÅ›, że dzieÅ„ 8 marca jest dniem szczególnym, lecz ten Å›rodowy 2023 r. również i chÅ‚opcy z naszego przedszkola wspomnÄ… sÅ‚odko i z tÄ™sknotÄ…. UdaliÅ›my siÄ™ do Manufaktury Czekolady, gdzie odbyÅ‚y siÄ™ ciekawe warsztaty, na których każdy mógÅ‚ wykonać swojÄ… tabliczkÄ™ czekolady. PrzemiÅ‚Ä… niespodziankÄ… dla wszystkich okazaÅ‚ siÄ™ także udziaÅ‚ w degustacji gorÄ…cego aromatycznego napoju. W trakcie tego sÅ‚odkiego poczÄ™stunku obejrzeliÅ›my film prezentujÄ…cy wiele ciekawostek o powstawaniu tak lubianych smakoÅ‚yków od samego ziarna kakaowca do zapakowania gotowych wyrobów. MaÅ‚o kto na przykÅ‚ad wie, że drzewo kakaowca jest niezwykle podobne do polskiej jabÅ‚oni, a jego owoce rosnÄ… nawet na pniu drzewa!  Już 150 lat temu tabliczki czekolady powstawaÅ‚y dokÅ‚adnie tak, jak wyrabia siÄ™ je dziÅ› w Manufakturze, a nie jest to wcale prosty i szybki proces. Samo miażdżenie rÄ™cznie selekcjonowanych ziaren trwa 4 godziny, a konszowanie (czyli mieszanie :) masy kakaowej aż 60 godzin! CiekawostkÄ… dla każdego przedszkolaka okazaÅ‚ siÄ™ także fakt, że temperować można nie tylko kredki, ale i czekoladÄ™, jak siÄ™ okazuje, lecz w tym przypadku temperowanie oznacza hartowanie czyli odpowiednie obniżanie temperatury… dÅ‚ugo by opowiadać… WróciliÅ›my do przedszkola peÅ‚ni radoÅ›ci i z narÄ™czem sÅ‚odkoÅ›ci dla każdego. O jaka to byÅ‚a to przyjemna wyprawa!

Relacja fotograficzna znajduje siÄ™  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-03-09 14:17:13
Data edycji: 2023-03-10 14:20:23

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki sÄ… mÅ‚ode i delikatne, potrzebujÄ… wiele opieki"

Åšw. Jan Chryzostom