Wycieczka do Manufaktury Cukierków

Wycieczka do  Manufaktury Cukierków

Dnia 24 października 2022 roku grupa 5 i 6 latków wybrała się na wycieczkę do Manufaktury Cukierków. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonania słodkości. Przez cały czas obserwowały proces produkcyjny, od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. Mistrzowie pracy z karmelem pokazali, na czym polega ich praca, a dzieci mogły się przekonać, że robienie cukierków to prawdziwa sztuka. Każde dziecko otrzymało certyfikat młodego cukiernika,  zestaw słodkości: własnoręcznie zrobione lizaki oraz cukierki.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2022-10-25 23:40:33
Data edycji: 2022-10-31 23:42:29