Wycieczka do Lasu Bielańskiego

Dnia 23 września 2022 roku korzystając z pięknej pogody, dzieci z grup 5 i 6 latków wybrały się na wycieczkę do Lasu Bielańskiego, aby uczestniczyć w zajęciach terenowych pt. ,,Spadające liście i nasiona”. Pani Agnieszka, nasz przewodnik, przybliżyła przedszkolakom leśne środowisko przyrodnicze. Przygotowała również kilka zadań, w które dzieci bardzo się angażowały m.in dzieci odgadywały co kryje tajemniczy worek, tworzyły kontur jeża, zamieniały się w wiewiórki i sójki, dowiedziały się jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, jak gromadzą pożywienie na zimę a nawet nauczyły się nowej rymowanki. Podczas spaceru leśnymi dróżkami dzieci słuchały odgłosów lasu i zbierały do kącika przyrody jesienne skarby. Uczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Wycieczka nie tylko wzbogaciła wiedzę ale miała też walory zdrowotne. Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej przyrody.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2022-09-28 20:43:23
Data edycji: 2022-09-28 20:45:13