Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Dnia 26 września 2019 roku grupy 5 i 6- latków udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Gościniec Wiecha" w Kawęczynie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach „Od ziarenka do bochenka". Celem warsztatów było pokazanie dzieciom dawnego sposobu życia na wsi. Przedszkolaki zobaczyły wiejskie chaty oraz towarzyszące im budynki gospodarskie jak: stodoła, młyn, kuźnia, piekarnia, wiatraki oraz związane z tymi miejscami narzędzia pracy: cepy, sierpy, pługi czy kleszcze, kowadło, ufnale. Dzieci poznały znaczenie pojęć: powała, ozdobny pająk, sagan, fajerka, kijanka, tara, kołowrotek. Interesującym momentem było dojenie krowy (które okazało się zajęciem wymagającym siły i precyzji dłoni) oraz pieczenie chleba. Wiele emocji wywołała także wycieczka wozem, która zawiodła przedszkolaki do zwierząt gospodarskich. W czasie pobytu w gospodarstwie nie mogło brakować zabawy więc zorganizowano wiejską potańcówkę oraz spotkanie z danielami. Trudno było się rozstać z czworonożnymi przyjaciółmi i gospodarstwem..... Mamy nadzieję, iż wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

Data dodania: 2021-02-28 17:52:09
Data edycji: 2021-02-28 17:53:16