Czcionka:

Kontrast:

Wycieczka do biblioteki

Dnia 25 kwietnia 2019 r. w ramach tematu kompleksowego „Tajemnice książek" grupa 5- latków wybrała się do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53. Na miejscu czekała już na nas Pani bibliotekarka, która oprowadziła po bibliotece. Wytłumaczyła jak ułożone są książki, jaki kolor na grzbiecie książek jest przeznaczony dla dzieci i najważniejsza sprawa – jak chronić książki przed zniszczeniem i jak je naprawiać. Wiemy też, co trzeba zrobić aby zapisać się do biblioteki i koniecznie trzeba pamiętać aby zwrócić książkę w ciągu 30 dni. Na zakończenie pobytu Pan bibliotekarz przeczytał nam zabawną bajkę pt.: „ Bajka o królu Tomaszu". Spotkanie w bibliotece było pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Na pewno odwiedzimy z Rodzicami to ciekawe miejsce. Dziękujemy serdecznie za ciepłe przyjęcie.

Data dodania: 2021-05-08 16:26:23
Data edycji: 2021-05-08 16:27:03
Ilość wyświetleń: 59

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki są młode i delikatne, potrzebują wiele opieki"