Wycieczka do Akademii Piekarza

Dnia 3 października 2022 roku grupa 5 i 6 latków uczestniczyła w niesamowitych warsztatach piekarniczych, które miały miejsce w Akademii Piekarza Piekarni ,,Grzybki". Podczas wizyty dzieci miały możliwość poznać piekarnię od środka, miały okazję przyjrzeć się procesowi powstawania chleba, bułek i innych smakołyków, a także mogły zobaczyć jakie maszyny i urządzenia wykorzystywane są do różnego rodzaju wypieków. Każdy uczestnik warsztatów dostał fartuch i specjalny czepek i przystąpiliśmy do części praktycznej. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały słodkie bułeczki z kruszonką i kruche ciasteczka. Obejrzały także film edukacyjny, który opowiadał o charakterystyce zbóż oraz pracy piekarza. Dzieci zapoznały się także z historią piekarni oraz rodzajami wypiekanego chleba a także dodatkami, które są dodawane. Zobaczyły naturalny zakwas, na bazie którego powstaje ciasto na chleb. Przedszkolaki wróciły do przedszkola bardzo zadowoleni, ze swoimi wypiekami, które zastały zabrane do domu.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!
Data dodania: 2022-10-09 15:55:25
Data edycji: 2022-10-10 08:40:05