Wycieczka czterolatków do gabinetu weterynaryjnego

Dnia 22 listopada 2019 roku czterolatki wybrały się na wycieczkę pieszą do gabinetu weterynaryjnego. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem gabinetu weterynarza, wszystkimi pomieszczeniami oraz dowiedziały się, na czym polega jego praca. Pani doktor już w poczekalni zauważyła najodważniejszych przedszkolaków, którzy zainteresowali się wagą i chętnie się ważyli. Następnie opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada i leczy się zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt nie tylko kotów i psów, ale także innych hodowanych w domu. Poznały urządzenie do badania takie jak stetoskop, USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci dowiedziały się również, że zwierzęta mogą zachorować z wielu powodów, a dokuczać im mogą np. pchły. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Dzięki wizycie przedszkolaki wiedzą lepiej, czym zajmuje się weterynarz, jak cenna jest jego praca i komu służy.

Data dodania: 2021-02-28 17:08:35
Data edycji: 2021-02-28 17:09:07