„Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki..” – zajęcia kulinarne

Dzień 21 października 2022 roku w grupie 4 latków upłynął bardzo pracowicie. Wrzało od samego rana, bowiem do akcji ruszyły owoce, noże, wykałaczki i oczywiście nasze czarodziejskie rączkiJ. Nie było co się ociągać. Cel postawiony przez przedszkolaki to przygotowanie szaszłyków i sałatki owocowej. Kulinarne działania dzieci rozpoczęły od krojenia wcześniej zakupionych i przygotowanych owoców. Oj, działo się…. ciach i ciach na grubsze i cieńsze kawałki. A potem przyszedł czas na sprawdzenie precyzji oka i ręki we współpracy z wykałaczką, a konkretnie w nadziewaniu na nią kawałków owoców. Gdy każdy już oblizywał się ze smakiem patrząc na gotowe szaszłyki owocowe do przebiegu zadań kulinarnych jeszcze raz włączyły się sprawne ręce z dyrygującą łyżką i wymieszały niewykorzystane owocowe produkty tworząc kolejny przysmak – sałatkę owocową. Gdy postawiony cel został osiągnięty nastąpił najsłodszy moment – degustacja przygotowanych smakołyków. Sami zobaczcie co się działo i pozazdrośćcie tego „zastrzyku witamin”.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia

Data dodania: 2022-10-23 21:16:51
Data edycji: 2022-10-31 21:21:59