Wizyta strażaków

Dnia 27 października 2021 roku w przedszkolu gościliśmy strażaków. Zajęcia były podzielone na dwie części: praktyczną i teoretyczną. W pierwszym etapie przedszkolaki poznawały strój i podstawowe wyposażenie strażaka(kombinezon, kask, specjalne obuwie oraz maska tlenowa i  butla z powietrzem), które mają ochronić przez ogniem oraz dymem. Oglądały także różnego rodzaju sprzęty strażackie jak np. topory, nożyce, węże strażackie czy podnośniki do samochodów. Ciekawym momentem tej części było określanie przez dzieci sytuacji, w których należy wezwać na pomoc strażaków. Strażacy przypomnieli także dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa  - ogniem nie wolno się bawić. Część praktyczna przyniosła wiele radości….. Przedszkolaki nakładały kurtki strażackie i kaski, podejmowały próbę ugaszenia „palącego„ się krzaczka oraz miały okazję rozwijać i zwijać węże strażackie w sposób ręczny oraz automatyczny. Jednak największym zainteresowaniem była możliwość wejścia do wozu strażackiego i obejrzenia go od środka. Dzieci przekonały się, że kryje on w sobie wiele tajemnicJ. Na zakończenie spotkania  strażacy włączyli syreny i odjechali….. Dziękujemy strażakom za wizytę w naszym przedszkolu i życzymy bezpieczeństwa w pracy.

Drodzy rodzice, zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z wydarzenia w galerii.

Data dodania: 2021-10-31 22:21:25
Data edycji: 2021-10-31 22:40:03