20 marca, nie czekając na kalendarz, zaprosiliśmy panią Wiosnę do przedszkola. Maluchy ubrały się na zielono, grupa 5-latków urządziła wiosenny pochód z Marzanną a dzieci z grupy 6-latków z wielkim entuzjazmem wzięły udział w grze terenowej.
Przedszkolaki zamieniły się w małych odkrywców, poszukując ukrytych obrazków wiosennych kwiatów oraz próbując odczytać ich nazwy. Dużo radości dostarczyła również zabawa ruchowa „Wiosenne żabki”, podczas której dzieci skakały i naśladowały odgłosy przyrody. Nie zabrakło zadań rozwijających spostrzegawczość i kreatywność. Dzieci zbierały skarby przyrody, takie jak liście czy kamienie, a następnie budowały gniazda dla ptaków z naturalnych materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki wiosenne oraz quiz, w którym przedszkolaki mogły wykazać się swoją wiedzą.
Wiosenne zabawy były pielęgnowaniem tradycji, okazją do integracji i aktywności fizycznej, a także do nauki poprzez doświadczenie i kontakt z naturą.
Relacja fotograficzna znajduje się w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!