Wiosenny czas - chodźmy w las - Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Loretanek Trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na rok 2024/2025! Więcej informacji w zakładce Rodzic >> Rekrutacja. Zapraszamy!

Wiosenny czas - chodźmy w las

Dnia 7 kwietnia 2022 roku grupa 5 i 6 latków udaÅ‚a siÄ™ na wycieczkÄ™ do Lasu Bemowskiego, aby uczestniczyć w zajÄ™ciach pt.”Wiosenny czas- chodźmy w las”. Na szczęście dobra pogoda dopisaÅ‚a i dzieci mogÅ‚y przebywać na Å‚onie natury. Pan przewodnik, który przywitaÅ‚ nas z uÅ›miechem, rozpoczÄ…Å‚ zajÄ™cia od sprawdzenia naszej wiedzy przyrodniczej oraz naszej siÅ‚y rÄ…k poprze przeciÄ…ganie liny. RuszyliÅ›my w las aby obserwować naturalny ekosystem Å›wiata roÅ›lin i zwierzÄ…t. PoznawaliÅ›my przyrodÄ™ patrzÄ…c, sÅ‚uchajÄ…c i dotykajÄ…c. Dzieci oglÄ…daÅ‚y różne okazy przyrodnicze oraz miaÅ‚y okazjÄ™ wcielić siÄ™ w rolÄ™ ptaków i zbudować gniazda za pomocÄ… dwóch paluszków. Każdy staraÅ‚ siÄ™ usÅ‚yszeć i zapamiÄ™tać jak najwiÄ™cej leÅ›nych odgÅ‚osów. Las jest bogatym źródÅ‚em poznania Å›wiata przyrodniczego dlatego dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania Å›rodowiska w toku różnorodnych form aktywnoÅ›ci. Na zakoÅ„czenie wycieczki przedszkolaki spożytkowaÅ‚y swojÄ… energiÄ™ na naturalnym placu zabaw poÅ‚ożonym w samym Å›rodku lasu.

Relacja fotograficzna znajduje siÄ™  w galerii.

Data dodania: 2022-04-10 07:41:25
Data edycji: 2022-04-16 10:09:47

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki sÄ… mÅ‚ode i delikatne, potrzebujÄ… wiele opieki"

Åšw. Jan Chryzostom