Wiosenne kąciki przyrody

Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, zaczął się sezon siania rzeżuchy, sadzenia cebuli i fasoli. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Działania te służą wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin.

Zanim dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać. Napełniły doniczki ziemią, aby później sadzić cebulę, fasolę oraz siać nasiona rzeżuchy. Następnie podlały swoje sadzonki i ustawiły je w wyznaczonym miejscu.

Data dodania: 2021-03-27 18:11:29
Data edycji: 2021-03-27 18:54:58