Warsztaty z dietetykiem

Dnia 27 kwietnia 2022 roku w przedszkolu odbyło się  pierwsze ze spotkań z cyklu warsztatów z dietetykiem Panią Agnieszką Surma . Zajęcia były podzielone na dwa etapy. W pierwszej – teoretycznej części przedszkolaki poznawały anatomiczną budowę ciała. Próbowały nazywać poszczególne organy oraz  wyczuwać ich obecność w swoim organizmie. Losowały też obrazki z narządami wewnętrznymi próbowały umieścić  je w odpowiednim miejscu ciała ludzkiego. Zaskoczeniem  dla przedszkolaków okazała się obecność przewodów nerwowych, które przekazują do organów informacje wysyłane przez mózg.  Drugi etap spotkania był próbą narysowania człowieka z rozmieszczeniem organów wewnętrznych. Zabawy było co nie miara, szczególnie przy odrysowywaniu schematu ciała koleżanek i kolegów. A co znalazło się wewnątrz tych organizmów?. Spróbujcie odgadnąć gdzie przedszkolaki narysowały serce, żołądek wątrobę  lub nerwy……. Powodzenia.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.

Polecamy książkę współautorstwa naszej Pani dietetyk

"Jak poukładać zdrowie" Agnieszka Surma, Katarzyna Matusz

Można ją znaleźć w różnych księgarniach internetowych m.in. w Taniej Książce:

Data dodania: 2022-05-04 16:23:35
Data edycji: 2022-05-07 16:24:29