Warsztaty przyrodnicze – zwierzęta gospodarskie

Dnia 28 września 2020 roku na przedszkolnym placu zabaw pojawiły się zwierzęta gospodarskie. Zagościły m. in. kury, kaczki, króliki oraz koziołek. W trakcie trwania zajęć przedszkolaki poznały smakołyki pokarmowe poszczególnych zwierząt, ich warunki życia oraz charakterystyczne cechy. Nauczyły się także odróżniać:

• kurę od koguta ( kogut ma korale i grzebień),
  • kaczkę od kaczora („kacze panie" głośno kwaczą!),
  • kaczki od gęsi (różnica tkwi w dziobie – kaczy jest płaski i krótki)
  • oraz koziołka od kozy (koza ma wymiona, podobnie jak krowa).

Interesującym akcentem było poznawanie nowej terminologii dotyczącej przybyłych „gości", a potem zabawa w słuchy – to uszy królika, trzeszcza – jego oczy oraz skoki, czyli nogi małego ulubieńca. Jednak najwięcej emocji wzbudził moment zawierania bliższej znajomości ze zwierzakami, czyli głaskania ich i karmienia.

Data dodania: 2020-12-12 12:17:11
Data edycji: 2020-12-23 22:40:39