Warsztaty przyrodnicze

Dnia 15 października 2021 roku na naszym placu zabaw odbyło się spotkanie z alpakami i owcami miniaturkami. Pani Paulina rozpoczęła warsztaty od opowieści o biednej dziewczynce z Peru, którą alpaki ogrzewały swym futrem, a jej mama wykonała z ich wełny ciepłe ubrania dla całej rodziny. Dzieci miały okazję nie tylko karmić alpaki marchewką i ziarnami zbóż, ale również dotykać ich mięciutkiej wełny, która jest najdroższa spośród innych. Te łagodne zwierzęta chętnie podchodziły do dzieci i czasem wydawały ciekawe dźwięki. Dwie owce o ciemnym ubarwieniu także chętnie zjadały smakołyki i pozwalały się głaskać do woli.  Zwierzaki, które nas odwiedziły są doskonale oswojone i przyzwyczajone do obecności dzieci, gdyż na co dzień  pomagają w pracy terapeutycznej.

Data dodania: 2021-10-15 23:31:07
Data edycji: 2021-10-17 23:40:02