Warsztaty kulinarne pt. „Owocowe szaszłyki”

Warsztaty kulinarne pt.  „Owocowe szaszłyki”

Dnia 20 października 2021 r. w grupie 5 latki odbyły się zajęcia kulinarne, zadaniem przedszkolaków było przygotowanie szaszłyków owocowych. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Dzieci z wielkim zapałem samodzielnie obierały i kroiły owoce na kawałki. Następnie każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszna przekąskę. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Taka forma zajęć dała dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jaka ważna rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Data dodania: 2021-10-26 17:28:14
Data edycji: 2021-10-31 17:30:21