Warsztaty biblijne z cyklu „Przypowieści o Królestwie Bożym''

Dnia 28 lutego 2019 roku w przedszkolu odbyły się warsztaty biblijne z cyklu „Przypowieści o Królestwie Bożym". Tematem przewodnim spotkania była przypowieść o krzewie winnym. Przedszkolaki w ramach zajęć uprawiały winorośl: przygotowywały grunt, podlewały, nawoziły, dowiadywały się dlaczego krzew nie usycha i skąd czerpie niezbędne do życia soki. Niezwykle interesującym momentem było uzyskanie informacji, ze złamaną latorośl można jeszcze raz zaszczepić w krzew. W ten oto obrazowy i bardzo wymowny sposób dzieci dowiedziały się, że podstawą życia człowieka jest trwanie w miłości Bożej. To Ona jest źródłem dającym siły. Co więcej, jeśli pobłądzimy i oddalimy się od drogi Jezusa nie jesteśmy przekreśleni, ale zawsze mamy szansę powrotu, bo Jezus nieustannie na nas czeka.

Data dodania: 2021-05-08 15:44:45
Data edycji: 2021-05-08 15:45:49