Warsztaty biblijne „Spotkanie z Matką Bożą”

Dnia 16 czerwca 2022 roku na piątkowych warsztatach z naszym ulubionym Jasiem Pociechą dzieci spotkały się z Matką Bożą z Jasnej Góry. Wysłuchały pięknych opowieści o jej sukienkach, które zmienia czasem, gdy nadchodzi święto. Diamentowa, piękna bursztynowa, ulubiona Ojca Świętego Jana Pawła II, czy ta cała z metalu, wykonana z części i drobiazgów rozbitego Tupolewa. Przedziwne sukienki Matki Bożej nie oddają jednak piękna Jej zamyślonej twarzy, na której dzieci szybko dostrzegły dwie, a nawet trzy blizny. Dziecięce oczka są sprytne i zaraz dostrzegają to, czego niejeden dorosły przez lata całe nie zauważy… To bliskie spotkanie umożliwiło dzieciom także ubieranie Maryi w samodzielnie ozdobioną sukienkę i koronę. Ile było przy tym radości i dumy! I jeszcze taka myśl: „Dlaczego mówimy, że Maryja jest Świątynią Ducha Świętego?”…. Hmm. Chwila ciszy i namysłu. Zaraz odzywa się dziecięcy mądry głosik: „Ona często przyjmowała Komunię Świętą!”. O tak, najwięcej, nikt temu nie zaprzeczy. Niech nas broni i strzeże najpiękniejsza Królowa i Mama.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-06-16 07:58:05
Data edycji: 2023-06-30 07:59:31