Warsztaty biblijne „Przypowieść o siewcy”

Dnia 06 lutego 2023 roku odbyły się warsztaty biblijne z naszym ulubionym Jasiem Pociechą. Tytuł spotkania brzmiał: „Przypowieść o siewcy”. Na początku dzieci wysłuchały uważnie trzech opowieści z Pisma Świętego: pierwsza z nich opowiadała o Królestwie Bożym podobnym do winnicy, w której gospodarz zatrudnił robotników, by dbali o dobre plony; druga przedstawiała drzewo figowe, które nie wydawało owoców i przez to gospodarz chciał je usunąć, lecz ogrodnik prosił o pozostawienie go jeszcze na jeden rok, po czym zajął się nim troskliwie, by wydało owoce; trzecia zaś porównała Królestwo Boże do maleńkiego ziarenka, które kiełkuje i rośnie, po czym należycie pielęgnowane wydaje obfity plon.

Taką to postać ogrodu, winnicy, pola z żyzną ziemią przybrała podczas warsztatów przedszkolna sala. Dzieci zamieniły się w ziarenka, drzewka figowe i krzewy winne, inne były ogrodnikami, którzy  podlewali rośliny, okopywali ziemię, przycinali gałązki. Ciężka praca opłaciła się, gdyż ziarenka wydały plon w postaci kłosów, drzewko figowe pokryło się owocami, a krzewy winne obrodziły w piękne winogrona. Ten radosny fakt dzieci świętowały przy dźwiękach piosenki i w rytmie tańca zakładając przepiękne „okulary wiary”. Takie „okulary” pomagają bardzo w trudnych poszukiwaniach Królestwa Bożego, bo jak powiedział  Pan Jezus: „Królestwo Boże w was jest”.

Oby zasiane boże ziarenko było pomocą dla każdego dziecka na dziecięcych dróżkach, niech kiełkuje w dobrych sercach i wydaje pożyteczny i bardzo potrzebny plon. Dziękujemy za wspaniałe, radosne spotkanie.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-02-06 22:25:20
Data edycji: 2023-02-10 10:33:46