Warsztaty biblijne

Dnia 6 marca 2023 roku odbyły się warsztaty z Jasiem Pociechą. Tym razem dzieci znalazły schronienie w blasku Miłosierdzia Bożego u stóp Pana Jezusa Miłosiernego. Jak zawsze, było to spotkanie niezwykłe, pełne dobra, uśmiechu i radości. Taka właśnie jest Miłość Boża. Dzieci odnalazły ją przenosząc się w rzeczywistość trzech Jezusowych przypowieści: „Zagubiona owca”, „Dobry Samarytanin” i „Syn Marnotrawny”.  W każdej z nich dobry Bóg okazuje swoją troskę, cierpliwość, miłosierdzie, opiekę i radość. Wszystkie te emocje były bliskie dzieciom, gdy doświadczały podczas zajęć, jak to jest opatrzyć ranę cierpiącego, nakarmić głodnego, odnaleźć zagubioną owieczkę, przywitać ukochanego syna po długiej i trudnej wędrówce. Choć kawałeczka Bożego Serca można było tego ranka na Jasiowych warsztatach dotknąć, poczuć i usłyszeć w piosence „Jezu ufam Tobie” . Serce to udało się naszym przedszkolakom „otworzyć”… i to dosłownie, jak drzwi, w których wystarczy po prostu nacisnąć klamkę. Za nimi dzieci napotkały miłość i czystość promieni bijących z najbardziej znanego już na całym świecie obrazu Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy za niezapomniane, pożyteczne spotkanie. Do zobaczenia Jasiu!

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-03-06 14:12:36
Data edycji: 2023-03-10 14:14:22