Uroczysta Eucharystia z okazji 100 -lecia powstania Zgromadzenia Sióstr Loretanek

Uroczysta Eucharystia z okazji  100 -lecia powstania Zgromadzenia Sióstr Loretanek

Dnia 10 stycznia 2021 roku w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej była sprawowana uroczysta Eucharystia z okazji  100 -lecia powstania Zgromadzenia Sióstr Loretanek. Miejsce świętowania jubileuszu wyjątkowe. Właśnie tu - na Bródnie ks. Ignacy Kłopotowski kupił teren przy ul. Nadwiślańskiej, na którym Siostry prowadziły ośrodek opiekuńczo –wychowawczy  dla dzieci. Dziś ta misja jest kontynuowana przez Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Loretanek, chociaż już pod innym adresem. Wspólnemu świętowaniu, na które przybyło liczne grono Kapłanów, Sióstr, Rodziców, Pracowników Przedszkola, Przyjaciół, Dobroczyńców oraz Parafian przewodniczył o. Piotr Bęza – Prowincjał Misjonarzy Klaretynów. Słowo Boże do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. Rafał Szewczyk – Proboszcz Parafii MB Różańcowej. Dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli na  wspólne uwielbianie Boga i  radosne przeżywanie wyjątkowego dla Sióstr Loretanek czasu. Niech Pani Loretańska wyprasza Wszystkim obfitość łask a w codzienności życia niech każdego z nas umacniają słowa ks. Kłopotowskiego: „Do tego czasu Bóg dopomógł i nadal pomoże”. Niech Bóg w Trójcy Jedyny będzie we wszystkim uwielbiony.

Data dodania: 2021-01-10 22:44:45
Data edycji: 2021-02-04 22:46:45