Udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim i spacer po Starówce

Dnia 21 września 2021 roku grupa 6-latków  wyjechała na wycieczkę tramwajem do Zamku

Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „Spotkanie z królem”. Spacerując po wybranych salach zamkowych dzieci dowiedziały się jak wyglądał król, jak mieszkał, co robił. Dzieci oglądały główne komnaty i pamiątki po królu Stanisławie Auguście. W trakcie zajęć dzieci poznały insygnia władzy królewskiej, obejrzały Salę Tronową, Salę Rycerską, Salę Balową, Pokój Sypialniany, Gabinet oraz garderobę króla Stanisława Augusta. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem bogactwa oraz wystroju Zamku Królewskiego. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyli w lekcji.

Dzieci miały okazję poznać i podziwiać najważniejsze zabytki na Starówce Warszawskiej. Zachwycały się także panoramą miasta.  Zobaczyły Pomnik Małego Powstańca i chwilą ciszy uczciły wszystkie dzieci, które pomagały Powstańcom podczas Powstania Warszawskiego. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i dostarczenie wielu wrażeń.

Data dodania: 2021-09-27 23:00:04
Data edycji: 2021-09-27 23:11:47