Teatrzyk pt. „Janosik i dobry pasterz

Dnia 26 listopada 2019 roku w przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Janosik i dobry pasterz". Głównym bohaterem był student Janosik, który zadawał sobie pytanie: „Co warto robić po studiach?". Spotykał różne postaci, które dawały mu rady. Owce jednogłośnie stwierdziły, że najlepiej jest słuchać pasterza, czarownice natomiast zachęcały Janosika by zabierał pieniądze bogatym a dawał biednym. Chłopak początkowo wybrał drogę rozbójnika. Jednak szybko zauważył, iż wspieranie ludzi bez ich osobistego wkładu rozwija w nich lenistwo, zazdrość i zachłanność. Z pomocą wcześniej poznanych owiec postanawia zmienić swoje postępowanie. Pragnie być dobrym pasterzem, który pomaga innym ale włączając ich do wspólnej pracy. Przedstawienie dobitnie podkreśliło postawę pomocniczości wobec innych a nie wyręczania. Uwrażliwiło na ludzką krzywdę i szczere poszukiwanie dobra i prawdy.

Data dodania: 2021-02-28 17:03:04
Data edycji: 2021-02-28 17:04:07