Teatrzyk edukacyjny pt. „Ukryte bogactwo”

Dnia 13 kwietnia2023 roku w czwartkowe przedpołudnie upłynęło  przedszkolakom kulturalnie, pożytecznie i z humorem. To wszystko za sprawą Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Eden”, który gościł tego dnia w naszym przedszkolu. Przedstawiony spektakl  pt. „Ukryte bogactwo” oparty był na opowieści biblijnej o Józefie i jego braciach. Podczas przedstawienia dzieci obserwowały losy Józefa – dobrego i pracowitego chłopca, który musiał zmierzyć się z zazdrością swego brata Szymona oraz trudną służbą w domu Faraona. Historia ta pozwoliła małym widzom przekonać się o tym, co najważniejsze jest w życiu, dostrzec  „ukryte bogactwo”, którego nie widać, gdyż leży ono na dnie serca. Skarbem okazuje się uczciwość, dobroć, miłość i umiejętność przebaczania. Wierzymy, że mocno w umysłach i serduszkach dzieci zachowało się przesłanie tego pięknego spektaklu. Starał się o tym przekonać dzieci mądry Józef. Nie warto być  zazdrosnym i szukać pociechy w pięknych przedmiotach i łatwych uciechach, bo w każdym z nas ukryte jest bogactwo dobra, po które śmiało i z wiarą trzeba sięgać jak najczęściej. To był dobry i pożytecznie spędzony czas. Dziękujemy!

Data dodania: 2023-04-13 07:33:02
Data edycji: 2023-04-21 07:34:12