Teatrzyk edukacyjny pt. „Przygody lisa i gąski Dorotki”

Dnia 27 lutego 2023 roku we wtorkowy poranek dzieci obejrzały teatrzyk pod tytułem „Przygody lisa i gąski Dorotki”. Emocji było co niemiara, gdyż bajeczka traktowała o gąsce, którą porwał chytry i podstępny lis. Wiecznie głodny rudzielec  zwabił gąskę wykorzystując chwilę nieuwagi  opiekunki Hanusi . Tak oto smutna, lecz pełna nadziei na dobre zakończenie tej historii Hania wyruszyła na poszukiwania swojej gąseczki Dorotki. Lis porwał gąskę do ciemnego lasu. Tam też udała się dziewczynka. Przezornie postanowiła  nie szukać gąski w pojedynkę. Widomo… leśne szlaki znają najlepiej leśne zwierzaki. Hanusia szukała pomocy właśnie u nich. Poprosiła zajączka, lecz ten zbyt mocno bał się liska, by tropić jego ślady. Odważny i pomysłowy okazał się na szczęście dzielny jeżyk. Hania zaśpiewała dzieciom piosenkę: „Tam pod lasem jeżyk śpi… zbudź się jeżu zbudź… chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma, to każde z dzieci lubi go jak ja.” Słowa tej piosenki poprowadziły  dzieci dalej przez fabułę przedstawienia, gdyż sympatyczny jeż z pomocą naszych przedszkolaków i dzielnej Hanusi, uwolnili gąskę Dorotkę, której lis nie zdążył zrobić krzywdy, ale jakim sposobem się to udało? Hmmm… ciekawe, czy któreś z dzieci pamięta?

Data dodania: 2023-03-01 11:20:21
Data edycji: 2023-03-05 11:21:33