„…takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

Dnia  10 listopada 2023 r. odbyła się w przedszkolu Akademia Patriotyczna przygotowana przez grupę 6 latków. Hasłem przewodnim były słowa Stanisława Staszica „…takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie….”. Przedszkolaki wykorzystując taniec, śpiew i recytację przypomniały zgromadzonym licznie Gościom burzliwą , ale zwycięsko zakończoną historię Polaków walczących o Niepodległość Ojczyzny. Dzieci przypomniały także, iż wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba o nią się starać każdego dnia. Na zakończenie obecni Goście wraz z dziećmi odśpiewali hymn narodowy. Dziękujemy przybyłym Gościom za obecność, grupie 6 latków zaś za trud włożony w przygotowanie akademii i przypomnienie patriotycznych postaw i znaczenia symboli narodowych.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-11-10 11:44:16
Data edycji: 2023-11-14 11:47:48