Sylaby sukcesu - glottodydaktyka

Dnia 17 stycznia 2022 roku w grupie 4 – latków odbyły się zajęcia z glottodydaktyki z wykorzystaniem drewnianych klocków Logo, dywanika glotto oraz zoodywanika. Na początku zajęć dzieci utrwalały znajomość samogłosek, wiążąc głoskę z literą i odpowiednio wydłużając głoski podczas wymowy. Następnie przyporządkowywały figurkom zwierząt egzotycznych, ustawionych w szeregu kolejne cyfry, pamiętając o właściwym kierunku i prawidłowo określając liczby porządkowe. Potem dzieci bawiły się w poszukiwanie zwierząt na zoodywaniku, odnajdywanie pierwszej litery nazwy zwierzęcia na planszy edukacyjnej i  klockach Logo. Na koniec przedszkolaki wylepiły za pomocą plasteliny pierwsze litery własnych imion.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.

Data dodania: 2022-02-08 16:59:26
Data edycji: 2022-02-13 17:00:56