Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

Dnia  9 grudnia 2021 roku w naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, a wszystko dlatego, że dzieci z grupy 6-latków tego dnia piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, a po ich upieczeniu dekorowały je kolorowym lukrem i barwnymi posypkami. Warsztaty z pieczenia poprowadziła siostra Marcelina. Pod jej czujnym okiem powstały przepiękne pierniki w świątecznych kształtach: gwiazdki, choinki, śnieżynki i inne.

Fotorelacja znajduje się w Galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2021-12-12 21:31:35
Data edycji: 2021-12-12 21:37:37