Spotkanie ze stomatologiem

Dnia 2 lutego 2023 roku przedszkolaki z naszego przedszkola odwiedziła przemiła pani stomatolog. Opowiedziała dzieciom jak rosną zęby, jak o nie dbać, co jeść, aby uśmiech był piękny i biały, a ząbki zdrowe. Dzieci nauczyły się prawidłowego szczotkowania zębów wykorzystując ciekawy plastikowy model. Z zaciekawieniem oglądały planszę prezentującą, jak zbudowany jest ząb. Mogły także samodzielnie decydować, które produkty spożywcze sprzyjają zdrowiu naszych zębów, a które szkodzą.  Zadania te zostały wykonane wzorowo, więc teoria opanowana. Nasz gość zapraszał dzieci do odwiedzania gabinetu dentystycznego co najmniej 4 razy w roku, by kontrolować, czy do ząbków nie zakradła się próchnica. Nawet gdy taka niemiła przygoda ząbkom przedszkolaków się zdarzy, będą one od teraz wiedzieć na pewno, że wizyta u pani stomatolog to ciekawa przygoda i przyjazne spotkanie.

Dziękujemy  za wesołe i pożyteczne spotkanie. Do zobaczenia w gabinecie!

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-02-02 11:01:15
Data edycji: 2023-02-06 22:06:20