Spotkanie z żółwiem czerwonouchym

Dnia 26 czerwca 2024r do przedszkola zawitał niezwykły gość – żółw czerwonouchy. W ramach zajęć przedszkolaki poznały m.in. środowisko życia, sposoby poruszania się i oddychania żółwia.  Dzieci obserwowały jak zachowuje się żół1) w wodzie a jak na lądzie oraz poznały zasady „głaskania żółwia” – tylko po skorupie i w odpowiednim kierunku – i miały możliwość dotknięcia sympatycznego zwierzaka. Atrakcją okazało się karmienie żółwia smakołykami, czyli suszonymi rybkami czy specjalnymi „patyczkami”. Na zakończenie spotkania dzieci poznały także inne gatunki żółwi żyjących na świecie oraz ciekawostki o nich.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2024-06-26 09:41:46
Data edycji: 2024-07-09 09:42:30